DZIEŃ 1

X EDYCJA POLIKULTURY

Dzień pierwszy za nami!

Dzień pierwszy za nami!  Dziesiąta, jubileuszowa edycjafestiwalu Polikultura rozpoczęła się oficjalną inauguracją w budynku WZiKSu. Oprócz przemówień przedstawicieli Uniwersytetu mieliśmy okazję cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie poprzednie edycje dzięki wystawie plakatów festiwalowych z minionych lat. Pozostając w wernisażowym nastroju mogliśmy podziwiać prace wybranych artystów z ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Owe nowoczesne dzieła wzbudziły wiele emocji, jak i refleksji w uczestnikach wystawy. 

Nie tylko podziwialiśmy sztukę, ale także byliśmy jej współautorami. Biorąc udział w kreatywnych warsztatach rysunku w Strefie Polikultury prowadzonych przez Marię Mytrofanovą stworzyliśmy jedyny w swoim rodzaju obraz. Ponadto przy akompaniamencie skrzypiec, gitar i  instrumentów perkusyjnych śpiewaliśmy wszystkim znane, lubiane i cenione utwory. Nie zabrakło także literatury – miłośnicy poezji mogli zapoznać się z twórczością młodych, wschodzących poetów, a zwolennicy prozy chętnie uczestniczyli w kiermaszu książek. Pierwszy dzień festiwalu zakończył spacer edukacyjny pt. „Kazimierz nowoczesny!”, który odkrył przed nami nieznane dotąd oblicza tej artystycznej dzielnicy i ukazał nam się z nowych, zaskakujących stron.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszych aktywności i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w następnych przyszykowanych przez nas wydarzeniach kulturalnych! Koniecznie śledźcie Polikulturę na Facebooku, Instagramie i TikToku, ponieważ tam codziennie czeka na Was wiele, wiele więcej! 

Do zobaczenia! 

organizator