Oczy mrużą się od słońca

Grupa Kuratorska

Oczy mrużą się od Słońca

Finałowy projekt grupy kuratorskiej „Oczy mrużą się od słońca” to eksperymentalna wystawa, która nie ogranicza się do konkretnego miejsca ani czasu. Projekt inspirowany sztuką land art i konceptualizmem przybierze formę niekonwencjonalnej publikacji dostępnej z dniem inauguracji projektu w formie elektronicznej, jak i w wersji papierowej.
 
Stworzona we współpracy z grupą artystów instrukcja zachowana będzie w duchu poznania na nowo naszego otoczenia. Lista wyzwań do wykonania gdziekolwiek i kiedykolwiek, przez kogokolwiek – na spacerze, w domu, na balkonie, będzie jedynie wskazówką, mapą wystawy, która nauczy Cię dostrzegać sztukę w twoim otoczeniu, codziennych gestach, pagórkach, spotkaniach, drogach, pajęczynach.
 
Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 22 maja, o godzinie 16:00 na Facebooku jak i na Instagramie, a co dalej? To już wszystko zależy od Ciebie.
Pełna lista artystów, z którymi realizowany jest projekt: Bogusław Bachorczyk, Michalina Bigaj, Maciek Cholewa, Justyna Górowska, Przemysław Jeżmirski, Jarosław Koziara, Wojciech Kucharczyk, Cecylia Malik, Krzysztof Maniak, Mateusz Szczypiński, Wilczysko

organizator